piątek, 20 stycznia 2012

Lawendowa kolekcja i storczyki

Dopiero styczeń, a ja już tęsknię do lata. Brakuje mi zieleni, kwiatów.Na razie muszę zadowolić się kwiatami doniczkowymi, ale już wczesną wiosną zacznę sadzić rośliny w ogrodzie choć kilka.I oczywiście lawendę.
Lawendę uprawia się też na szerszą skalę w Polsce- plantacja lawendy znajduje się na Warmii. Musi to być cudowny widok.
Mam nadzieję, że uda się mi ich kiedyś odwiedzić- www.lawendowepole.pl

A na razie moja mała kolekcja lawendowa:

Odnośnie kwiatów doniczkowych to uwielbiam storczyki. To piękne kwiaty, które kwitną nawet do kilku miesięcy i wbrew powszechnej opinii nie są trudne w uprawie. Trzeba pamiętać żeby ich  nie przelewać bo wtedy gniją korzenie i rośliny zaczynają chorować.Najlepiej jest gdy widzimy , że bryła korzeniowa jest już przesuszona wstawić storczyka z doniczką do miski lub wiadra z przegotowaną chłodną wodą  tak aby wysokość wody sięgała do 3/4 doniczki. Tak zostawić na około 30 minut. Roślina sama pobierze tyle wody ile potrzebuje swoimi korzeniami. Można też storczyka zasilać specjalnym nawozem w płynie do kupienia w sklepach ogrodniczych wtedy naprawdę są dorodne.
A oto moje storczyki:
 Marzy mi się jeszcze jeden o wyjątkowym kolorze którego wypatrzyłam w Obi. Mam na niego chrapkę:

1 komentarz:

  1. te niebieskie są piękne też na nie chorowałam do momentu aż nie dowiedziałam się że są po prostu barwione:( czyli jak przekwitnie i zakwitnie na nowo to kwiaty nie będą już pięknie niebieskie lecz zwyczajnie białe:( więc nie wiem czy jest sens wydać tyle pieniędzy ( gdzie nie gdzie widziałam je po 90 zł )lepiej moim zdaniem kupić sobie pięknego białego:)

    OdpowiedzUsuń